Üretim

Üretim

Nano Giyim ve Tekstil sektörün önde gelen markalarına partnerlik yapmasının yanı sıra profesyoenl üretim aşamaları ile ürettiği ürünlerin kalitesini gözler önüne sürüyor

Giysi tasarım sürecinin birinci aşamasını oluşturmaktadır. Model tasarımında
üretilmesi planlanan giysiye yönelik yeni fikirlerin oluşması uzunca bir süreyi
kapsamaktadır. Giysi üreten firmaların; satış politikaları, üretim maliyetleri, makine parkları,
üretim yöntemleri, tasarlama yöntemleri, yeni teknoloji kullanma eğilimleri, gelecekteki
planları, kalite kontrol teknikleri ile ilgili bilgiler elde edilir.

Modelhane ekibimiz; ürünün tüm aşamalarında referans olması için örnek numuneyi büyük bir titizlikle çalışmakta ve sonrasında ilgili birimlere numuneleri teslim etmektedir. Son versiyon programlarla donatılmış bilgisayarlarla çalışan modelist ekibimiz, her türlü koleksiyon işlemlerine cevap verme yeteneğine sahiptir. Modelhane bölümümüz; hızlı servisi, uzman çalışanları, özel tasarım ve ürün geliştirme bölümleri ve bilgisayarlı kalıp sistemi ile işletmemizin en güçlü bölümlerindendir.

Kesimhanemizde Gerber ve Bullmer Kesim sistemleri kullanılmakta olup özel elektronik makine ile serim yapılmakta ve plotter cihazına bağlı cutter ile kesim yapılmaktadır. Üretilen tüm parçalar titizlikle metolanıp tasniflenmekte ve dikimhanelere göre paketlenmektedir.

Her aşaması titizlikle geçen yarı mamuller, son aşama için dikimhane bölümüne teslim edilmektedir. Burada kesimhaneden gelen parçalar bant sistemi ile çalışan personel tarafından birleştirilmekte ve işlemler tamamlanmaktadır. Nano Giyim ve Tekstil dikimhanede kullanılan makinalarda Juki markasını tercih etmektedir.

Bu aşamada çeşitli denemeler yapılır yapılan denemeler sonucunda hem yıkama hem de ölçü kritikleri gözden geçirilir ve yıkamaya başlanır. Yıkama departmanında her prosesten sonra kalite kontrol uygulanır ve ürün üzerinde oluşabilecek bir yanlışlık daha da büyümeden kontrol altına alınır. Teknolojik üstünlük ve uzman yönetici kadrosu yıkama departmanımızı emsalleri arasında örnek teşkil edecek bir noktaya ulaştırmıştır.

Üretim süreçlerimizden beklenen kalite standardına uygunluk, sürecin her aşamasında ayrı ayrı değerlendirildiği gibi son noktada geniş bir bakış açısıyla ve müşteri kriterlerinin de ışığında titizlikle denetlenir. Her bir parçanın kusursuzluğu kalite kontrol çemberinin nihai hedefidir. Tüm kontrollerimiz AQL 2,5 standartına göre yapılmaktadır. Onaylanan ürünler artık ütüye ve global yolculuklarına hazırdır.

Her bir müşterimize ait etiketleme, paketleme ve sevkiyat prosedürü, ütü ve paketleme bölümümüz tarafından gerçekleştirilir. Hızlı, kesintisiz ve beklentileri %100 karşılayacak bir sevkiyatla üretim süreci tamamlanır.

Ütüleme işlemi yapıldıktan sonra katlanan, etiketlenen ve ambalajlanan ürünler satışa hazır hale getirilir.